Volejte v noci i ve dne

+420 271 913 505, +420 724 162 047

Final, s. r. o.

K Václavce 1266/5
148 00 Praha 4

Objevte novou dimenzi života s final® Home Office

Pracujte doma a bydlete v kanceláři

Motto, které vás možná překvapí, je pravdivou výpovědí o vašem novém domovu. final® Home Office není jen o tom, že si do rohu místnosti postavíte pracovní stůl nebo že máte doma počítač. Je to dokonalá symbióza práce, odpočinku a zábavy. Souhra běžného pracovního dne s péčí o rodinu.

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik času vám zabere jen dojíždění do místa pracoviště a zpět? Tento čas můžete využít mnohem efektivněji. Můžete ušetřit náklady na přepravu i řadu dalších výdajů, vyhnout se zvýšenému riziku onemocnění a zbavit se stresu.

Pracujte moderním způsobem s moderními technologiemi. Pomůžeme vám vytvořit z vašeho domova obytnou kancelář, která splní všechny předpoklady vašeho úspěšného života.

Poskytujeme kompletní služby spojené s návrhy a realizacemi obytných kanceláří

K dispozici máme koncepty celých komplexů velkých firem i kreativní řešení pro jednotlivce.

Projekty založené na principu final® Home Office mohou přinést firmám nemalé úspory. V období prohlubujících se krizí poskytují udržitelný růst zisku a zajišťují dostupnost konkurence schopnosti významným snížením nákladů. Nabízí jak decentralizovanou, tak i centralizovanou koncepci administrativy, logistiky a řízení s využitím moderních technologií.

S final® Home Office lze ušetřit i více jak 50 % nákladů na obslužnou administrativu. Je to dobré řešení nejen pro korporátní prostředí, ale také pro veřejnou správu. Může to představovat i dodatečný příjem a základ nového sociálního podnikání.
Stačí k tomu jen málo.

Máte-li zájem o spolupráci, kontaktujte nás prostřednictvím našich kontaktů

Podívejte se na jedno z našich typových řešení final® Home Office

Jedná se o bytovou jednotku 3 + kk o podlahové ploše 96 m2 upravenou a vybavenou jako obytná kancelář. Celková užitná plocha nemovitosti s příslušenstvím je 189 m2 a vzhledem ke svému vybavení a umístění poskytuje odpovídající zázemí i rodině s dětmi.

Byt je ukázkou jednoho z možných konceptů integrálního sloučení práce, odpočinku a zábavy. Umožňuje dokonalou souhru běžného pracovního dne s péčí o rodinu, s okolním světem je propojen vysokorychlostní přípojkou k internetu a svojí logikou je uzpůsoben i manažerům, kteří zde kromě virtuálního spojení mohou organizovat menší pracovní porady a scházet se s kolegy. Snoubí se tu všechny funkce běžného života.

Vybavení bytu a jeho technické zázemí je uzpůsobeno nativní funkci, kterou je obytná kancelář. Lze jej ale snadno použit jen pro účely bydlení, což je dokladem promyšlené dispozice, která stírá hranice mezi moderním pojetím pracovních aktivit a osobního života.

Rodině s dětmi poskytuje příjemné prostředí a přes své umístění v přízemí i dostatek bezpečí. Kvalitní bezpečnostní vstupní dveře jsou samozřejmostí, a kromě předokenních rolet s elektropohonem a plnou programovatelností jsou okna vybavena i sítěmi proti hmyzu, které lze v zimním období zatáhnout do pouzder s roletami. Děti jistě ocení vlastní hřiště na přilehlém oploceném pozemku, zatímco rodiče kameru napojenou na vnitřní televizní okruh, která jim děti ohlídá.

Předností je také objemný úložný prostor bytu díky soustavě vestavných i závěsných skříní. Rozvětvená strukturovaná kabeláž zajistí nejen vnitřní komunikaci a připojení k internetu kde koho napadne, ale i distribuci audio a video signálů ve vysokém rozlišení do všech obytných místností. Systém domácího kina s plnohodnotným prostorovým zvukem potěší a celkově uvolněný vzdušný prostor bytu snad i překvapí. Každý obyvatel zde snadno nalezne místo k práci, odpočinku i zábavě.

Vstupní hala 14,2 m2 – brána do interiéru

Vstupní hala vhodným způsobem sjednocuje a oživuje celý interiér. Barevnost i dekor vybavení jsou použity s ohledem na ostatní místnosti a vzájemně se doplňují. Keramická dlažba koresponduje barevně i materiálově s koupelnou a toaletou, optimistická oranžová barva se dále promítá do výmalby a vybavení obývacího pokoje. Výrazným jednotícím prvkem je nejen použitý dekor nábytku, ale i stropní a dekorativní nástěnné osvětlení.

Celý prostor bytu tak působí harmonicky, což umocňuje příjemnou atmosféru nezbytnou pro každodenní pobyt v interiéru. V barevném provedení dominují světlé bukové podlahy a vnitřní dveře, bílá výmalba v kombinaci s pastelovými barvami a nábytek v tmavším teplém odstínu calvadosu kombinovaném s planou světlou hruškou. Vybavení i uspořádání prostoru je navrženo také s ohledem na snadnou údržbu, předností je střídmost a jednoduchost.

Vestavná skříň vedle vstupních dveří poskytuje dostatek úložného prostoru pro úklidové a jiné prostředky a plní funkci šatny. V pravém rohu skříně je ukryt multifunkční prostor, který lze využít jako šatní skříň, ale například i jako úložný prostor pro pohotovostní zásoby nápojů. Je však možné zde umístit i menší síťové tiskové a kopírovací zařízení, neboť přímo do bočnice skříně je integrována elektrická přípojka se dvěma komunikačními zásuvkami. Skříň je vybavena i vnitřním osvětlením.

Uživatelský komfort podtrhuje nástěnné dekorativní osvětlení s automatikou spínání napojené na snímače pohybu, a dále vestavné orientační osvětlení, které po přepnutí snímačů pohybu do nočního režimu zajišťuje bezpečný pohyb prostorem bez nepříjemného oslnění.

Technické vybavení: 1× zásuvka 250 V 16 A jednonásobná s clonkami, 1× zásuvka 250 V 16 A dvojnásobná s clonkami a natočenou vrchní dutinou, 1× zásuvka komunikační dvojnásobná pro RJ 45-8 s popisovacím polem a clonkami, 1× spínač s tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 2× spínač s děleným tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 2× spínač automatický se snímačem pohybu.

Koupelna s vanou 4,1 m2

Koupelna je sice menší velikosti, přesto její uspořádání poskytuje přiměřené pohodlí pro každodenní hygienu. K uvolnění prostoru přispělo přeložení WC a pračky do místnosti, která byla původně navržena jako šatna. To umožnilo instalaci vany v kombinaci se sprchovou zástěnou.

Předností je koupelnový nábytek s úložnými prostory a termostatické vodovodní baterie zabraňující nechtěnému opaření horkou vodou, zejména u dětí. Keramické obklady barevně korespondují s celkovým designem interiéru a místnost je mimo jiné zajímavá i tím, že zde jako v jediné není k dispozici žádná komunikační zásuvka.

Technické vybavení: 1× zásuvka 250 V 16 A jednonásobná s clonkami, 1× spínač s tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 1× spínač s děleným tlačítkovým ovladačem a doutnavkou.

Toaleta s prádelnou, příručním skladem a technickým zázemím 4,5 m2

Poměrně prostorná toaleta, která byla původně navržena jako šatna, nabízí dostatek prostoru k umístění umyvadla, pračky a vestavných i závěsných skříní. Funkce šatny je rozprostřena do vestavných skříní ve vstupní hale, ložnici a dětském pokoji.

Nástěnné závěsné skříně zavěšené od stropu po obvodu místnosti se výborně hodí k ukládání šanonů, kancelářských potřeb nebo jiných menších předmětů a navazují na rohovou vestavnou skříň. Díky zvolenému dekoru a konstrukční výšce stropu 2,8 m nesnižuje instalace závěsných skříní prostornost místnosti.

Rohová vestavná skříň nabízí úložné prostory a zázemí pro řadu technických komponentů. Do středové sekce je možné umístit domácí server, síťovou tiskárnu, velkokapacitní úložiště dat a jiná síťová zařízení počítačové či kancelářské techniky nebo i domácí spotřební elektroniky, která by jinak mohla překážet v obytných místnostech. Skříň je vybavena vnitřním osvětlením a je zde k dispozici dostatek elektrických přípojek, komunikačních zásuvek i zásuvka TV/R/SAT.

Levá sekce vestavné skříně skrývá technické zázemí s centrem strukturované kabeláže zakončené rozvaděčem. Zde je možné umístit síťové rozbočovače, modemy, telefonní ústřednu nebo obdobná zařízení a provádět snadnou provolbu komunikačních zásuvek, kterých je v interiéru rozmístěno celkem 60.

To poskytuje nekompromisní variabilitu celého prostoru. Ve spodní části levé sekce vestavné skříně je rezervován box pro skartovací stroj a na stěně jsou umístěny spínače venkovních elektrických zásuvek, kterými jsou vybaveny obě předzahrádky bytu.

Levá a středová sekce vestavné skříně je spojena soustavou otvorů pro kabeláž, což usnadňuje propojování jednotlivých zařízení. Obě sekce tak poskytují jednoduchou a rychlou administraci všech prvků. Pravou sekci skříně lze využít například k ukládání čistících prostředků a jiných potřeb.

V místnosti je kromě pračky dále k dispozici příruční vysavač, elegantně zavěšené praktické nástěnné skříňky pro klíče a domácí lékárničku a předností je také umyvadlový komplet s termostatickou vodovodní baterií a dalším úložným prostorem.

Technické vybavení: 1× zásuvka 250 V 16 A jednonásobná s clonkami, 7× zásuvka 250 V 16 A dvojnásobná s clonkami a natočenou vrchní dutinou, 5× zásuvka komunikační dvojnásobná pro RJ 45-8 s popisovacím polem a clonkami, 1× zásuvka TV/R/SAT, 2× spínač s tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 1× spínač s děleným tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 1× stmívač s otočným ovladačem a doutnavkou, 1× rozvaděč strukturované kabeláže s provolbou 60 komunikačních zásuvek, 1× rozbočovač koaxiální kabeláže pro distribuci televizního a rozhlasového signálu.

Pokoj využitelný i jako pracovna 16,7 m2 – zařízený jako ložnice

Ložnice poskytuje dostatečný úložný prostor díky velkoobjemové vestavné skříni. Volné místo u okna lze využít k umístění dětské postýlky, křesla se stojací lampou pro odpočinek a čtení nebo komody.

Místnost je vybavena soustavou elektrických i komunikačních zásuvek, jejichž počet a zrcadlové rozmístění ji dovoluje využít jako pracovnu s jakýmkoli uspořádáním. Je zde k dispozici i podomítková příprava pro zavěšení plochého zobrazovače na zeď, například televizního přijímače, a dostatečný počet zrcadlově rozmístěných zásuvek TV/R/SAT.

Úložný prostor zvětšuje trojdílná nástěnná závěsná knihovna. Předností je kromě centrálního stropního osvětlení i dekorativní nástěnné osvětlení.

Technické vybavení: 3× zásuvka 250 V 16 A dvojnásobná s clonkami a natočenou vrchní dutinou, 6× zásuvka komunikační dvojnásobná pro RJ 45-8 s popisovacím polem a clonkami, 4× zásuvka TV/R/SAT, 9× kryt zaslepovací s přípravou pro další elektrické zásuvky, 1× spínač s tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 1× spínač s děleným tlačítkovým ovladačem a doutnavkou.

Pokoj využitelný i jako pracovna 17,8 m2 – zařízený jako dětský pokoj

Dětský pokoj poskytuje dostatečný úložný prostor díky velkoobjemové vestavné skříni.

Místnost je vybavena soustavou elektrických i komunikačních zásuvek, jejichž počet a zrcadlové rozmístění ji dovoluje využít jako pracovnu s jakýmkoli uspořádáním, nebo může dětem nabídnout plnohodnotné připojení do všech sítí. Je zde k dispozici i podomítková příprava pro zavěšení plochého zobrazovače na zeď, například televizního přijímače, a dostatečný počet zrcadlově rozmístěných zásuvek TV/R/SAT.

Předností je kromě centrálního stropního osvětlení i dekorativní nástěnné osvětlení, které je v tomto případě přizpůsobeno vybavení dětského pokoje a pomáhá jej lépe nasvětlit. Pokoj má přímý výstup na předzahrádku, kde je k dispozici terasa a dětské hřiště.

Technické vybavení: 4× zásuvka 250 V 16 A dvojnásobná s clonkami a natočenou vrchní dutinou, 6× zásuvka komunikační dvojnásobná pro RJ 45-8 s popisovacím polem a clonkami, 4× zásuvka TV/R/SAT, 8× kryt zaslepovací s přípravou pro další elektrické zásuvky, 1× spínač s tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 1× spínač s děleným tlačítkovým ovladačem a doutnavkou.

Obývací pokoj s integrovanou pracovnou, konferenční i zábavní částí, kuchyňským a jídelním koutem 38,7 m2

Obývací pokoj je srdcem celého interiéru. Místnost je rozdělena do několika zón, které společně působí kompaktním dojmem. Zóna pracovní, zábavní, konferenční, jídelní i kuchyňská tvoří dohromady jeden logicky uspořádaný celek, jejich vymezení je ale zřetelně patrné.

Zvolená kombinace calvadosu a plané světlé hrušky v dekoru nábytku zachovává jednotnost designu, avšak zároveň prosvětluje a osvěžuje prostor. Spojovacím článkem je sedačka s konferenčním stolkem posazená do středu místnosti na velurový koberec, jehož dekor koresponduje s výmalbou. Samotný obývací pokoj bez výklenku s kuchyňským koutem má ideální tvar čtvercoobdélníku, což umocňuje kvalitu domácí multimediální zábavy a dává průchod kvalitnímu ozvučení jak pro poslech stereofonních nahrávek, tak i sledování filmů s prostorovým zvukem.

Integrovaná domácí pracovna se dvěma velkými pracovními stoly poskytuje dostatek prostoru pro každodenní práci a svým nenásilným začleněním i možnost pohodlného stříhání hudby nebo videa a obdobných činností díky důmyslnému spřažení s domácí spotřební elektronikou. Téměř šestimetrová stěna dovolila do svého středu umístit centrum domácí zábavy s televizorem, receiverem a dalšími komponenty. Čistotu instalace podporuje i použitý nástěnný kabelovodič v dekoru nábytku, kterým jsou taženy svazky kabelů propojující jednotlivé přístroje. Celá stěna je navíc přepažena závěsnými nástěnnými skříňkami, v nichž je integrováno i vestavné osvětlení nad pracovními stoly.

Aby bylo možné v pracovní a zábavní sekci umístit velké množství přístrojů s propojením do všech sítí, musí být odpovídajícím způsobem dimenzováno i technické zázemí osazené na stěně za pracovními stoly a centrem domácí zábavy. Je zde značná frekvence elektrických, komunikačních a TV/R/SAT zásuvek soustředěných doslova v hnízdech. Přesto na první pohled není vidět jediná zásuvka ani kousek kabelu. Na stěně jsou dále zavěšeny dva přední a středový reproduktor a je zde k dispozici i podomítková příprava pro zavěšení plochého zobrazovače na zeď, například televizního přijímače. Protože v místnosti je instalováno celkem 8 satelitních reproduktorů, bylo možné připojit 2 subwoofery, výkonné basové reproduktory, které svým posazením podél televizního stolku dokreslují pozoruhodnou symetrii celého kompletu.

Každý pracovní stůl má svůj pojízdný kontejner, přičemž světlost mezi kontejnerem a deskou pracovního stolu je dostatečná pro umístění notebooku nebo malého výkonného desktopu a jejich propojení s monitorem i dalšími periferiemi. Předností jsou nadúrovňové zásuvky se spínačem osvětlení, které má na postranní stěně k dispozici každý pracovní stůl a které v případě potřeby dovolují pohodlné operativní připojování například mobilních zařízení. Skříně na postranních stěnách mohou sloužit k ukládání šanonů a jiných předmětů, jsou však vybaveny i elektrickou přípojkou se dvěma komunikačními zásuvkami, což umožňuje skryté připojení menších síťových zařízení, například externích harddisků.

Sedačka s konferenčním stolkem může kromě sledování domácí zábavy a odpočinku posloužit stejně dobře i k pracovním poradám. Konferenční stolek je oproti běžnému standardu vyšší, poskytuje komfortní plochu k servírování občerstvení, ale dovoluje i práci s notebookem. Má také objemnou zásuvku, která nabízí místo k ukládání dálkových ovladačů.

Aby bylo zajištěno přiměřené osvětlení nad sedačkou, respektive konferenční sekcí, je celá místnost překonzolována multifunkčními stropními rampami ve tvaru písmene H s vestavným osvětlením. Nad konferenční sekcí jsou 4 halogenová svítidla a na zbývající ploše stropních ramp je rozprostřeno 10 LED svítidel s dekorativním účinkem nasvícení využitelném například při sledování televize. Stropní rampy posloužily i k zavěšení dvou zadních prostorových reproduktorů a k protažení kabeláže pro zbývající tři zadní prostorové reproduktory osazené na stěně za jídelním stolem. Díky konstrukční výšce stropu 2,8 m nepůsobí stropní rampy rušivě, naopak jsou vhodným doplňkem interiéru. Tento způsob řešení je také mnohem vzdušnější než použití celoplošných stropních podhledů.

Velký jídelní stůl poskytuje dostatek místa pro 4 až 5 strávníků i k pracovním poradám. Jeho vycentrováním na středovou osu místnosti je dosaženo možnosti bezproblémového sledování televize na protilehlé stěně, a to všech sedících osob ze stejného úhlu. Je zde k dispozici samostatný spínač osvětlení nad jídelním stolem a dekorativního nástěnného osvětlení. Pod jídelním stolem se nachází dvě elektrické a dvě komunikační zásuvky, takže je možné snadno připojit do sítě i dva notebooky. Jídelní sekci dotváří prosklená závěsná vitrína zavěšená na stěně vedle okna.

Kuchyňská linka vhodně dokresluje celý prostor. V jejím zázemí jsou všechny moderní kuchyňské spotřebiče i objemná lednička s mrazničkou. Ta má za zády dvě komunikační zásuvky, takže v budoucnu bude možné připojit její nástupnický model k internetu. Zajímavostí je plochý zobrazovač zavěšený na stěně kuchyňského koutu, který je napojen na obrazový a zvukový signál kamery snímající dětské hřiště na předzahrádce. Snadno je tak možné monitorovat děti, které si hrají venku, i při práci v kuchyni, nebo prostě jen sledovat televizní či rozhlasové pořady.

Celkové uspořádání i vybavení obývacího pokoje nenabízí prakticky nic, co by mohlo připomínat klasickou kancelář, přesto se zde kancelář fyzicky nachází. Poskytuje oporu pro stravování, odpočinek, zábavu, práci i schůzky s kolegy, kteří se mohou jednoduše připojovat do vnitřní sítě, vyměňovat si data nebo komunikovat přes internet. Za zmínku stojí i propracovaný systém osvětlení, který umožňuje volbu světelných scén pro rozličné příležitosti.

Technické vybavení: 5× zásuvka 250 V 16 A jednonásobná s clonkami, 6× zásuvka 250 V 16 A dvojnásobná s clonkami a natočenou vrchní dutinou, 2× zásuvka 230 V 16 A jednonásobná s clonkami a přepěťovou ochranou, 12× zásuvka 230 V 16 A dvojnásobná s clonkami, natočenou vrchní dutinou a přepěťovou ochranou, 12× zásuvka komunikační dvojnásobná pro RJ 45-8 s popisovacím polem a clonkami, 4× zásuvka TV/R/SAT, 4× zásuvka reproduktorová, 2× kryt zaslepovací s přípravou pro další elektrické zásuvky, 2× spínač s tlačítkovým ovladačem a doutnavkou, 5× spínač s děleným tlačítkovým ovladačem a doutnavkou.

Okrasná předzahrádka 12 m2

Předzahrádka propojená přímým výstupem s obývacím pokojem je řešena jako bezúdržbová okrasná plocha. Je zde k dispozici venkovní elektrická zásuvka, která je vzhledem k blízkosti kuchyně a jídelny předurčena k připojování grilu a podobných zařízení. Zásuvka je vypínatelná zevnitř, což umožňuje operativní přerušení napětí v době, kdy není využívána.

Technické vybavení: Venkovní zásuvka 250 V s proudovým chráničem vypínatelná zevnitř z místnosti s technickým zázemím.

Užitná předzahrádka s terasou a dětským hřištěm 59 m2

Předzahrádka propojená přímým výstupem s dětským pokojem poskytuje možnost odpočinku na přilehlé terase i řádění dětí na zatravněné ploše s domečkem, houpačkou a pískovištěm.

Hřiště je snímáno kamerou napojenou na vnitřní televizní okruh bytu, takže děti mohou být pod kontrolou i bez fyzické přítomnosti dozoru díky snadnému naladění obrazu i zvuku na jakémkoli televizním přijímači. To umožňuje rodičům trávit čas například v pracovně nebo v kuchyni, zatímco děti si mohou bezpečně hrát venku na oploceném pozemku.

K dalším přednostem patří příprava pro instalaci parabolické antény pro příjem družicového digitálního signálu televizního a rozhlasového vysílání s napojením na vnitřní televizní okruh bytu nebo příprava pro instalaci venkovní markýzy s elektropohonem zastiňující terasu.

Je zde k dispozici i venkovní elektrická zásuvka, která je vzhledem k přítomnosti zatravněné plochy předurčena k připojování sekačky, ale i grilu a podobných zařízení. Zásuvka je vypínatelná zevnitř, což umožňuje operativní přerušení napětí v době, kdy není využívána.

Technické vybavení: Venkovní zásuvka 250 V s proudovým chráničem vypínatelná zevnitř z místnosti s technickým zázemím.


Michal Cipra, autor a projektový manažer cv